AGROSAB Sp. z o.o.

Sprzedaż maszyn i urządzeń
specjalistycznych

Ciągniki Ursus

Zgodnie z zapowiedzią firma Pol-Mot Warfama S.A. na tegorocznej wystawie rolniczej Agro Show zaprezentowała prototypowe modele nowych Ursusów. Produkcja nowego Ursusa 11034 o mocy 110 KM ma rozpocząć się już w listopadzie tego roku. W przyszłym roku z lubelskiego oddziału spółki Warfama ma wyjechać około 1000 sztuk nowych Ursusów. Celem nowego właściciela legendarnej marki jest wprowadzenie na rynek ciągnika opartego o sprawdzone, markowe podzespoły w atrakcyjnej cenie. Na wystawie zaprezentowano Ursusy: 5034, 8034, 9024, 11024, 11034 i 14034 opartych o silniki Perkinsa i w najmocniejszym modelu silnik Iveco.

W lubelskiej fabryce Warfamy oprócz nowego Ursusa 11034, w przyszłości produkowane będą również inne modele Ursusów w przedziale mocy od 60 do 110 KM. Planowana jest także produkcja ciągników o większych mocach, tj. 140 KM a nawet 160 KM. Jak zapowiadają władze spółki, nowe Ursusy o swoje miejsce na rynku powalczą nie tylko popularną marką, ale również precyzją wykonania i ceną. Cena nowego Ursusa z Warfamy ma być znacznie niższa od cen poprzedników produkowanych w Warszawie. Dobra kondycja finansowa nowego właściciela pozwala zaoferować konkurencyjne ceny. Nowy 110-konny Ursus ma kosztować w granicach 110 - 115 tyś. zł. Pol-mot Warfama planuje część produkcji eksportować na rynki, w których marka jest dobrze znana, np. na rynku bałkańskim. W przyszłości nowy właściciel określa wielkość produkcji na poziomie 3 - 5 tys. sztuk rocznie, w zależności od zapotrzebowania rynku. Po przejęciu marki Ursus spółka zainwestowała w nowe linie technologiczne i poprawiła wygląd traktorów, a w przyszłym roku wprowadzi modernizację układów przeniesienia napędu w największych ciągnikach - przekładnia 16/16.

Miejmy nadzieję, że Ursus w końcu ruszy do przodu a nowy właściciel odpowiednio zadba o prawidłowy rozwój polskiej legendy. Czy nowe Ursusy zdobędą zaufanie rolników, przekonamy się w najbliższym czasie.

Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij poniższy formularz.
Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.