AGROSAB Sp. z o.o.

Sprzedaż maszyn i urządzeń
specjalistycznych

Maszyny rolnicze / Maszyny do drenów

Specjalistyczna maszyna do czyszczenia drenów

Tegoroczne podtopienia pól, zalane miejscowości, kolejna powódź stulecia zmusza rolników do renowacji i czyszczenia rowów melioracyjnych, udrożniania dren, poprawy i nanoszenia na mapy systemu drenarskiego we własnych gospodarstwach.

Firma Brard&Sarran to producent specjalistycznej maszyny do czyszczenia drenów.
Temat udrożniania urządzeń drenarskich w wielu gospodarstwach przez długie lata spychany był na plan dalszy, co spowodowało częste podtopienia pól uprawnych. Na ta chwilę proponujemy Państwu niezwykle skuteczne urządzenie do czyszczenia, udrożniania drenów z trzema wymiennymi końcówkami (do drenu ceramicznego, plastikowego, grubych rur), oraz o różnej długości węża od 100 do 350 metrów. Maszyna wyposażona we własna hydraulikę napędzana od WOM ciągnika (może pracować nawet z najmniejszym ciągnikiem), wąż nawijany jest mechanicznie na koło obrotowe, węże o wytrzymałości do 700 bar, końcówka robocza pracująca w drenie z ciśnieniem 200 bar (jako optymalne ciśnienie w trybie pracy) mająca zapotrzebowanie 45 litrów wody na min. (bardzo małe zapotrzebowanie wody w porównaniu do maszyn holenderskich). Maszyna wyposażona jest w licznik metrów pozwalający ocenić odległość ewentualnego załamania drenu, dodatkowo każda posiada elektroniczny licznik roboczogodzin, który w dokładny sposób pozwalający rozliczyć maszynę pracującą w usługach, dodatkowo bardzo ważnym elementem jest pompa wypompowująca wodę z oczyszczanego miejsca, pozwalająca na bezpieczną pracę operatora będącego w studzience, czy oczyszczanym rowie.

Maszyna ta usuwa z drenów błoto, osad rdzawy, korzenie, bryły, kamienie, a w wyposażeniu z licznikiem metrów pozwala precyzyjnie określić miejsce pęknięcia lub załamania drenu i w wymierny sposób ułatwia jego naprawę. W zestawie jako opcja proponujemy również czujnik montowany na końcówkę węża pozwalający na perfekcyjną lokalizację rozmieszczenia drenu, pozwalający na odnowienie staruch map drenarskich. Dodatkowo producent poleca końcówkę z myjka wysokociśnieniową, która jest niezbędnym urządzeniem w gospodarstwie.
Najbardziej optymalny zestaw 300m węża zmontowany z beczką 7000 litrów, czujnik (lokalizator) końcówki dreny, plus myjka wysokociśnieniowa to wydatek, który się spłaci. Zalecany zwłaszcza dla grup producenckich, jedna maszyna dla kilku gospodarstw, spółek melioracyjnych itp.

Cennik drenadski

^ do góry

Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij poniższy formularz.
Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.