AGROSAB Sp. z o.o.

Sprzedaż maszyn i urządzeń
specjalistycznych

Maszyny rolnicze / Gelobogryzarki m.e.a.a.t.

AGROSAB ma w ofercie 6 typów międzyrzędowych glebogryzarek firmy m.e.a.a.t. i jest ich wyłącznym przedstawicielem. Urządzenia te mogą być budowane modułowo, co umożliwia ich dopasowanie prawie do każdej uprawy. Napęd na obracające się wałki z zębami przekazywany jest przez WOM ciągnika. Każda sekcja montowana jest do ramy za pomocą specjalnej sprężyny amortyzującej, co zapewnia stałą głębokość pracy i zabezpiecza przed uszkodzeniem, gdy maszyna natrafi na kamienie. Wysokość osłon bocznych może być regulowana — pozwala to dopasować urządzenie do fazy wzrostu roślin. W serii FL minimalna szerokość robocza poszczególnych sekcji wynosi 14 cm, maksymalna 36 cm, a głębokość pracy 8–9 cm. Do upraw o szerszych międzyrzędziach przydatne mogą być maszyny z serii FP, w których szerokość poszczególnych sekcji wynosi 26–85 cm, a głębokość pracy 11 cm. Wszystkie modele mogą być dodatkowo wyposażone w wysiewacz nawozów SP/C.

W zależności od liczby sekcji, można zamontować od 1 do 4 zbiorników o pojemności 100 l, 150 l, 210 l lub 280 l. Istnieje również możliwość zamontowania urządzenia sterującego typu GD, co przydatne może być szczególnie przy wąskich międzyrzędziach, lub obsypnika.

Narzędzia do upraw międzyrzędowych stosuje się do prac pielęgnacyjnych które są wykonywanie już po przeprowadzeniu uprawy podstawowej i zasilaniu lub zasadzeniu roślin uprawnych. Zabiegi upraw międzyrzędowych wykonuje się między rzędami roślin uprawnych tak aby ich nie uszkodzić.
Pielenie międzyrzędzi ma na celu niszczenie chwastów i usuwanie zaskorupienia roli oraz jej przewietrzenie. Niszczenie chwastów daje dobre rezultaty gdy chwasty są w początkowym okresie rozwoju.
Aby prawidłowo wykonać uprawę międzyrzędową należy zachować odpowiednie pasy ochronne- czyli odległości osi rzędu roślin od krawędzi części maszyny lub narzędzia które mogłyby uszkodzić nadziemne lub podziemne części roślin.

Cennik glebogryzarek m.e.a.a.t.

^ do góry

Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij poniższy formularz.
Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.